NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA: Jak zamówić taśmy tnące? W jaki sposób firma działa? (FAQ)

Klienci często zwracają się do nas z różnymi pytaniami. Oprócz pytań natury technicznej lub porad, często przedmiotem zainteresowania są kwestie związane z zamówieniami taśm tnących, ich magazynowaniem, produkcją, ale także fakturowaniem oraz płatnościami. Dla zrozumienia procesu realizacji zamówienia ważna jest znajomość sposobu działania firmy Dudr Saw.

W jaki sposób działamy? Taśmy tnące, zamówienia, FAQ
W jaki sposób działamy? Taśmy tnące, zamówienia, FAQ

WYSZUKIWANIE - Jak znaleźć odpowiednią taśmę tnącą do pilarki taśmowej?


Aby wybrać odpowiednią taśmę tnącą, można skorzystać z trzech metod wyszukiwania: z katalogu, dostosowując parametry do własnych potrzeb, z konfiguratora, który bezpośrednio podpowie odpowiedni rodzaj taśmy tnącej, oraz z wyszukiwania według typu urządzenia. Wszystkie trzy wyszukiwarki można znaleźć w menu na stronie głównej w zakładce Taśmy tnące.

ODPOWIEDNIA TAŚMA TNĄCA - Co należy wiedzieć, aby znaleźć odpowiednią taśmę tnącą?


💡 Najlepiej jest znać parametry taśmy tnącej (długość, szerokość, podziałkę zębów) oraz rodzaj materiału, który ma podlegać obróbce. Możliwy jest jednak wybór odpowiedniej taśmy tnącej, ze znajomością tylko niektórych parametrów lub informacji.  

Jeśli znana jest konkretna przecinarka, pomocne będzie wyszukiwanie według typu urządzenia. Jeśli znane są niektóre parametry i/lub rodzaj materiału do cięcia, wtedy dobrą pomocą będzie katalog lub konfigurator.
 

PARAMETRY - Jak określić odpowiednie parametry dla stosowanej taśmy tnącej?


📏 Długość. Jest określona przez typ urządzenia stosowanego do cięcia materiału. Można ją zmierzyć na różne sposoby, niezależnie od tego, czy taśma tnąca jest kompletna (ze zgrzewem), czy też pęknięta. Szczegółowe instrukcje i wideo można znaleźć w artykule Jak określić długość piły taśmowej?

📐 Szerokość. Określa, jak taśma piły będzie zachowywać się podczas cięcia. W przypadku drewna, szersze taśmy są idealne do długich prostych cięć, podczas gdy taśmy wąskie są odpowiednie do wycinania kształtów (cięcie konturowe). W przypadku cięcia metalu szerokość taśmy tnącej jest zwykle określana przez urządzenie i nie można jej zmienić. Więcej szczegółowych informacji, w tym konkretne wskazówki, można znaleźć w artykułach Jak dobrać odpowiednią taśmę tnącą do cięcia drewna? i Jak dobrać odpowiednią taśmę tnącą do cięcia metalu?

🪚 Rozmiar zęba (podziałka). Odpowiada rozmiarowi ciętego materiału. Uwaga - podziałka nie jest podawana w milimetrach! Jednostką podziałki jest liczba zębów na cal (TPI). Im wyższa wartość TPI, tym drobniejsze zęby (na długości jednego cala jest ich więcej i są mniejsze). Każda taśma tnąca jest oznaczona rozmiarem lub rodzajem materiału, do którego jest przeznaczona. Jest to zależne od ilości zębów tnących jednocześnie. W przypadku cięcia metalu odpowiednich jest 8 do 16 zębów (patrz tabela w artykule Jak dobrać odpowiednią taśmę tnącą do cięcia metalu?), podczas gdy w przypadku cięcia drewna powinno to być 2 do 8 zębów (patrz Jak dobrać optymalną podziałkę zęba).
 

SKŁADANIE ZAMÓWIENIA - Kiedy taśma tnąca zostanie dostarczona? Czy jest na składzie?


O ile w opisie taśmy tnącej widnieje informacja, że jest na składzie, oznacza to, że w magazynie posiadamy materiał przeznaczony do jej produkcji. W takim przypadku zamówienie może być zrealizowane bardzo szybko, zazwyczaj tego samego dnia 😉. 

A dlaczego piszemy, że taśma tnąca jest na składzie? Ponieważ wydaje nam się dziwnym określenie, że taśma będzie "dostępna za pięć minut". Taśmy tnące są zgrzewane na zamówienie, a ze względu na różne rodzaje i parametry pasów przeznaczonych do ich produkcji, w ofercie są tysiące różnych kombinacji. Magazynowanie tak wielu rodzajów gotowych taśm tnących jest po prostu nieopłacalne.

Po nadejściu zamówienia taśma tnącą jest przygotowana do wysyłki w bardzo krótkim czasie. Dokładnie według wymagań, oznaczona kodem QR, aby ułatwić następny zakup. Większość zamówień zostaje dostarczona w ciągu 2-3 dni. Co więcej, potrafimy doskonale spawać! Zgrzewy są wykonywane na niemieckich spawarkach Ideal. Perfekcyjne wykonanie spoiny sprawia, że jej jakość jest gwarantowana.
 

RABAT - Czy taśmy tnące można kupić taniej?


Przy zamówieniach powyżej 285 zł wysyłka jest bezpłatna, a ponadto istnieją rabaty ilościowe w ramach naszego programu dla klientów – czym większy zakup, tym większy rabat. Aktualną listę rabatów można znaleźć TUTAJ.

W przypadku wykonywania działalności gospodarczą i zakupu większych ilości taśm tnących, istnieje możliwość ustalenia indywidualnego rabatu. Po przyznaniu zostanie on ustawiony w systemie 👍. To znaczy, że przy zalogowaniu na konto klienta, ustawiony rabat będzie uwzględninony przy każdym zamówieniu.
 

PŁATNOŚĆ I WYSYŁKA – Jakie są formy płatności za towar i w jaki zamówienie zostanie dostarczone?


Za zamówiony towar można zapłacić w następujący sposób: kartą płatniczą online (zaraz po złożeniu zamówienia), za pobraniem, przelewem bankowym na podstawie faktury z 14-dniowym terminem płatności (w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej). Nie oferujemy natomiast płatności z góry na podstawie faktury lub faktury proforma.

Sposób wystawiania faktur: fakturę wystawiamy w dniu wysyłki towaru. Po wykonaniu zgrzewu zamówionych taśm tnących i przygotowaniu ich do wysyłki, faktura zostaje wysłana e-mailem (dotrze ona również później wraz z towarem).

Uwaga - faktura wysłana na adres e-mail nie oznacza, że należy ją natychmiast opłacić. Kluczowa jest metoda płatności wybrana podczas składania zamówienia. Jeżeli została wybrana płatność przy pomocy karty płatniczej online, zapłata została przyjęta jeszcze przed wysłaniem faktury na adres e-mail klienta. W przypadku wyboru płatności za pobraniem, zapłata następuje przy odbiorze od kuriera (gotówką lub kartą). Przy sprzedaży na fakturę osoby prowadzące działalność gospodarczą posiadają 14 dni na jej zapłatę.

 🚚 Wysyłka. Otrzymanie faktury e-mailem oznacza, że zamówione taśmy tnące są gotowe i przygotowane do wysyłki - wkrótce można spodziewać się dostawy (w ciągu najbliższych kilku dni). O przybliżonej dacie dostawy zamówienia można także dowiedzieć się już w trakcie jego składania, w kroku drugim, po wyborze rodzaju wysyłki i płatności.

 

W przypadku dodatkowych pytać, można je zadać w dyskusji pod artykułem.

 

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Oceń i pomóż nam ulepszać nasze treści

Ogólna ocena 4.0
Ocena
article-rationg-decoration
Komentarze
Maciej Rydlewicz
25.1.2024 zakupiłem w Waszej firmie piłę taśmową 3 x o,65 tpi 14 reg x 2370. Piła się sprawdziła i dlatego chcę zakupić jeszcze takie 3 sztuki. Problem polega na tym, że nie mogę w Waszej ofercie taki produkt obecnie znaleźć.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Maciej Rydlewicz
SIMONDS

Dzień dobry,

Niestety czekamy na dostarczenie nam tego paska przez dostawcę. Skontaktujemy się z Tobą, gdy tylko pojawi się on na magazynie.
Dziękuję

Zespół Dudr Saw

Masz pytanie dotyczące tego artykułu?