Proces docierania taśmy tnącej do metalu

Kupiłeś sobie nową taśmę tnącą? Z poniższego artykułu dowiesz się, jak ją prawidłowo używać pamiętając o procesie docierania.

Proces docierania taśmy tnącej do metalu

Dzięki prawidłowo przeprowadzonej procedurze docierania można wydłużyć żywotność taśmy tnącej nawet o 30%.

Zęby nowej taśmy tnącej są bardzo ostre jak brzytwa. Aby przedłużyć żywotność taśmy, należy ją prawidłowo dotrzeć. W tym celu krawędzie zębów należy nieznacznie zaokrąglić. W przeciwnym razie dochodzi do wyłamywania najostrzejszych wierzchołków mikro karbów co sprawia, że żywotność narzędzia znacznie się skraca.


Co należy zrobić żeby osiągnąć jak najlepsze wyniki?

  • Taśma docierana jest idealnie podczas cięcia materiałów litych i łatwoskrawalnych. Ustaw posuw na 50 %, prędkość przecinarki na 50-80 % prędkości zwykłej. Żeby prawidłowo dotrzeć taśmę, wymagane jest tworzenie wiórów. Wióry powinny być długie i delikatne. Proces docierania trwa około 15-20 minut.

  • Zanim włączysz przecinarkę przy pełnym obciążeniu w trakcie codziennej pracy, pamiętaj, żeby na początku cięcia obniżyć prędkość i posuw, aby zęby oraz korpus piły uniknęły szoku termicznego (tak samo jak zimny silnik, nie odpalamy do zbyt wysokich obrotów).

Dzięki prawidłowo przeprowadzonej procedurze docierania skorzystasz z potencjalu taśmy na maksimum zaoszczędzając dodatkowe koszty. Nie będziesz marnował czasu na częstą wymianę taśmy. Warto poświęcić chwilę!

Czy ten artykuł był pomocny?

Oceń i pomóż nam ulepszać nasze treści

Ogólna ocena 4.5
Ocena
article-rationg-decoration
Komentarze

Masz pytanie dotyczące tego artykułu?