Marka Simonds

Simonds i Dudr: Historia i rozwój firm

abel simonds
abel simonds

Simonds International

Simonds International to najstarsza firma w Ameryce Północnej zajmująca się produkcją taśm tnących. Jakość świadczonych usług cieszy się zadowoleniem wśród klientów już od roku 1832. Motto firmy to "Ostrze profesjonalistów". Jakość jest niewątpliwie czynnikiem najważniejszym, dlatego stawiano tak wysokie wymagania. Posiadamy certyfikat jakości ISO 9001 2015. Cel firmy to nie tylko produkcja bezkonkurencyjnych taśm, ale równocześnie zapewnienie wysokiej jakości usług i prowadzenie działałności doradczej. Staramy się ciągle poprawiać poziom jakości. Zwracamy uwagę na potrzeby klienta, a więc na przystępność cen. Simonds International posiada sto tysięcy metrów kwadratowych terenów produkcyjnych. Swoim klientom oferuje szeroki wybór z asortymentu doskonałych narzędzi przeznaczonych do efektywnej i wysokowydajnej pracy zapewniając optymalne parametry cięcia metalu, drewna, papieru oraz tworzyw sztucznych.

Simonds International pełni rolę inicjatora w tej branży już od wielu lat. Jako firma pierwsza na świecie wyprodukowała piłę z rozwiedzionymi zębami. W 1963 r. jako pierwsza firma zajmująca się produkcją pił taśmowych na świecie, zaprojektowała i wprowadziła na rynek piłę z węglikowymi zębami. W 1967 r. zaprojektowała i opatentowała piłę bimetalową. Jako lider światowego rynku firma opracowała kierunek działania pił taśmowych do metalu. Tak przy okazji, to jest powodem, dlaczego wszyscy producenci pił taśmowych mierzą szerokość pił w calach (13 mm = ½ cala, 27 mm = 1 cal, 54 mm = 2 cale itp.). Tak samo jest z podziałką zębów (TPI) podanej (się ją) również w calach. M42 i M51 to określenie materiału według amerykańskiej normy AISI. Obecnie, idąc za przykładem marki Simonds, normę wykorzystują wszyscy producenci pił taśmowych na świecie.

Taśmy tnące SIMONDS:

  • posiadają zmienną podziałkę zęba poprawiającą odporność na wibracje
  • rozwiedzione zęby zapewniają prostolinijność i gładką powierzchnie cięcia
  • głębokość rowka wiórowego zapewnia efektywność cięcia minimalizując trudności w obróbce
  • dodatni kąt natarcia pozwalają na tworzenie optymalnych wiórów
  • wyprodukowane są ze szwedzkiej oraz japońskiej stali utwardzonej najwyższej jakości
  • utwardzone wierzchołki zębów przyczynają się do dłuższej żywotności narzędzia
  • zgrzewy wykonywane są w zgrzewalni taśm tnących Dudr Company, najnowocześniejszą niemiecką zgrzewarką Ideal Werk
pavel dudr
pavel dudr

Dudr Saw

Firma Dudr prowadzi działałność od roku 1992 . Z inicjatywą założenia nowej firmy wyszedł konstruktor i śluszarz Ing. Pavel Dudr starszy. Skupiał się na produkcji noży taśmowych do dwojenia skóry, przeznaczonych do przemysłu garbarskiego i skórzanego (np. noże do dwojarek itp.). W latach 90 wyposażył warsztat w kolejne urządzenia w celu poszerzenia asortymentu o piły trakowe do cięcia drewna i piły bimetaliczne do cięcia metalu. W 2004 roku jego dwaj synowie Tomáš i Pavel otworzyli własne firmy i przejęli zakres produkcji.

W tym momencie prowadzimy działałność jako:

  • Dudr Saw s.r.o. – taśmy tnące SIMONDS, www.simonds.pl (właściciel Pavel Dudr młodszy)
  • Dudr Tools s.r.o. – piły trakowe, www.dudr.cz (właściciel Ing. Tomáš Dudr)
  • Dudr Knives s.r.o. – noże taśmowe do dwojenia i noże do perforacji, www.dudrknives.com/pl (właściciele Pavel Dudr ml. i Ing. Tomáš Dudr)

Przez klika lat sprzedawaliśmy piły bimetaliczne różnych rodzajów i marek. Później okazało się, że jakość dostaw pił bardzo różni się i to objawiało się niezadowoleniem wśród naszych klientów. W roku 2005 nawiązaliśmy współpracę z firmą Simonds International i w końcu znaleźliśmy to, czego szukaliśmy przez wiele lat - uniwersalne taśmy tnące stałej jakości z szybkim terminem dostawy, które dodatkiem ciągłe inwestują do innowacji. Z producentem prowadzimy współpracę cieszącą się zadowoleniem wśród naszych klientów do dziś. Mamy wyłączne przedstawicielstwo taśm tnących Simonds na terenie Czech, Słowacji, Polski, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Estonii, Łotwy, Litwy, Serbii, Słowenii oraz Ukrainy.

W 2016 roku dokonaliśmy zakupu warsztatu produkcyjnego w miejscowości Tlumačov w okolicy miasta Zlín. Hala została wyremontowana i rok później przeprowadziliśmy się z wynajętego obszaru. Ciągły rozwój nie kończy i trwa nadal modernizując nasz zakład produkcyjny.

Już przez 27 lat zapewniamy wysoką jakość usług - prowadzenie działałności doradczej, najszybcie doręczenie produktów i nieporównywalną jakość zgrzewów. Cięcie, to prostu radość!